מי צריך ביטוח מחלות קשות?

הרבה פעמים עולה השאלה מי צריך ביטוח מחלות קשות. מאחר ואין חוק המחייב אנשים לרכוש את הביטוח הזה, תמיד אנשים מתלבטים מה עדיף – לחסוך בהוצאות השוטפות או רצון לשקט נפשי כדי לדעת שהם יהיו מכוסים במידת הצורך. לכן החלטנו לעשות סדר בדברים ולהסביר למי הביטוח הזה יכול לעזור במיוחד.

מה זה בכלל ביטוח מחלות קשות?

על מנת לענות על השאלה מי צריך ביטוח מחלות קשות, כדי שנתייחס לשאלה מהו בכלל הביטוח הזה ובמה הוא שונה מביטוחי בריאות אחרים. מדובר בפוליסה חשובה שמשדרגת את ביטוחי הבריאות שלנו, ומשלימה אותם בעיקר בהבט הכלכלי.

הפוליסה מכסה 8 מחלות קשות בסיסיות שקבעה רשות שוק ההון, הביטוח והחיסכון, וכל חברת ביטוח משלבת בפוליסה כיסוי לעוד 30-40 מחלות, כראות עיניה. אדם שהשכיל לבטח את עצמו ואובחן במחלה קשה או נאלץ להתמודד עם מצב רפואי מורכב, יקבל מיידית סכום כסף חד-פעמי שנע בין 50,000 ועד 700,000 ₪. הסכום ניתן בבת אחת, ויכול לשמש אתכם לכל מטרה, בלי קשר להוצאות רפואיות כאלה או אחרות, אובדן כושר עבודה או ביטוחים אחרים שיש בידו.

זהו סכום משמעותי שנכנס ישירות לחשבון הבנק, וכך המבוטח ומשפחתו פנויים להתמודד עם אותו מצב רפואי במינימום טרדות כלכליות ולהתמקד בתהליך הטיפול ובתקווה גם אם תהליך השיקום וההחלמה.

למי כדאי לרכוש ביטוח מחלות קשות?

אף אחד לא יודע לנבא את העתיד. גם אנשים בריאים, צעירים וחסונים עלולים לחלות במחלות קשות או להגיע למצבים רפואיים חמורים בבת אחת וללא כל אזהרה מראש, לכן התשובה לשאלה מי צריך ביטוח מחלות קשות היא על פניו – כולם, כל אדם, בכל גיל, בכל שלב בחיים ועד גיל 75.

אנשים עם הכנסות נמוכות, מפרנסים עיקריים ובעלי משפחות

ככל שמבוגרים יותר וככל שהפיצוי שבו מעוניינים גבוה יותר, עלות הביטוח מתייקרת. לכן, חשוב להדגיש את חשיבותו של ביטוח זה במיוחד עבור אנשים שהכנסתם אינם גבוהה. לפי הנתונים שמפרסמת הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה, יותר אנשים עשירים נוטים לבטח את עצמם ודווקא אנשים שהכנסתם נמוכה, נוטים לוותר על הביטוח החשוב הזה, וחבל.

אפשר כמובן להבין את הצורך להצטמצם, ורבים הולכים שולל אחר המחשבה שלהם זה לא יקרה, ולכן הביטוחים מיותרים בעיניהם. אך דווקא האוכלוסיה החלשה נפגעת הרבה יותר קשה במידה ומתגלה חלילה מחלה קשה. בעוד שלאנשים שחיים ברווחה יש הכנסה פנויה גבוהה וחסכונות משמעותיים שהם יכולים לנצל בהעדר ביטוח מחלות קשות, הרי שאנשים שמתקשים לסגור את החודש אין חסכונות או שיש חסכונות צנועים למדי. לכן אין להם משאבים כלכליים להתמודד עם מצב רפואי מורכב.

אנשים בעלי נטייה גנטית

אם קיימת נטייה גנטית למחלה כלשהי, או אם מישהו מבני משפחתכם הקרובה חלה במחלה קשה (הסיבה לא חייבת להיות גנטית, ובהחלטת יכולה להיות קשורה לסביבה), סימן שמבחינה סטטיסטית יש לכם סיכוי גבוה לחלות גם כן. לכן, חשוב שיהיה לכם ביטוח מחלות קשות, על כל צרה שלא תהיה.

אנשים שרוצים שקט נפשי ולהיות בטוחים

כשבוחנים את השאלה מי צריך ביטוח מחלות קשות, חשוב גם להתייחס למבוטחים שיש להם ביטוחים אחרים שיכולים לעזור להם במידת הצורך.

חשוב להבין שיש 3 רבדים של ביטוחי בריאות:

  1.  ביטוח בריאות ממלכתי – השכבה הבסיסית שכל אזרח במדינה ישראל שמשלם דמי בריאות מבוטח בה אוטומטית. שכבה זה מספקת את המינימום ואינה כוללת טיפולים תרופתיים יקרים, ניתוחים והשתלות בחו"ל
  2. שירותי בריאות נוספים (שב"ן) – קופות החולים מציעות שירותי בריאות נוספים הניתנים תמורת תשלום נוסף, בדומה לביטוחי הבריאות הפרטיים. שכבה זו מספקת כיסוי מסוים, אך מוגבל לכל מיני מצבים רפואיים.
  3. שירותי בריאות פרטיים – פוליסות ביטוח בריאות פרטי שנמכרות ע"י חברות הביטוח. שכבה זו יכולה לעזור במימון טיפולים יקרים.

אך חשוב לזכור שמחלה קשה או מצב רפואי חמור עלול להשבית אדם ולפגוע משמעותית בכושר העבודה שלו. גם אם הוא זכאי לקבל פיצוי על אובדן כוח כושר עבודה במסגרת החסכונות הפנסיוניים שלו (או פוליסה נפרדת), הוא עדיין יקבל לכל היותר 75% מהשכר המבוטח שלו. פגיעה כלכלית זו פוגעת ישירות באורח החיים של המשפחה, כי כבר קיים חוסר בהכנסות. במקביל – ההוצאות עולות ולעתים בת/בן הזוג צריכים לרדת בהיקף המשרה כדי לטפל בחולה. לכן כדאי מאוד שתהיה פוליסה שבה מקבלים אוטומטית כמה עשרות או מאות אלפי שקלים לבנק.

איך ניתן לחסוך בעלויות?

ראשית, מומלץ לא לוותר על ביטוח מחלות קשות. ניתן לחסוך בעלויות הביטוח אם תבטחו את עצמכם בכיסוי הנמוך (של כ- 50,000 ₪) שעלותו החודשית מסתכמת בכמה עשרות שקלים. גם סכום בסיסי זה, שמגיע לכמה עשרות אלפי שקלים, יכול להוות מבחינתכם ומבחינת משפחתכם גלגל הצלה בעת משבר מסוג זה.

כמו כן ניתן לחסוך בעלויות אם עושים ביטוח מחלות קשות לגילוי סרטן. ביטוח זה עובד על עיקרון דומה, אך מכסה רק את מחלת הסרטן על שלל סוגיה, ולא עשרות מחלות ומצבים רפואיים קשים. סרטן היא סיבת המוות מס' 1 בארץ כבר שנים רבות. התחלואה בארץ גבוהה ולכן הוחלט לאפשר לאנשים לבטח את עצמם רק כנגד מחלה זו. מאחר והביטוח מתמקד רק במחלה זו, הרי שעלות הפרמיה החודשית נמוכה יותר בהשוואה לביטוח המורכב שעליו דיברנו בפסקאות הקודמות.

עדיין מתלבטים וזקוקים לייעוץ מקצועי?

כדי להחליט באיזה סכום לבטח את עצמכם ולהבטיח כיסוי נכון במינימום הוצאות, חשוב לבצע השוואה בין הפוליסות השונות של חברות הביטוח, כיוון שכמו שציינו ישנם תנאים שונים, כיסויים ונדרשת התעמקות כדי למצוא עבורכם את הפתרון המתאים לכם.

עולם ביטוח הבריאות הוא מורכב למדי, ועל מנת לקבל החלטות טובות חשוב להתייעץ עם המומחים של פתרונות עדיפים – סוכנות לביטוח. אנו מתמחים בביטוח מחלות קשות ובביטוחי בריאות באופן כללי ופועלים בתחום כבר עשרות שנים בשיתוף פעולה עם חברות הביטוח המובילות בארץ.  

נשמח לשוחח אתכם כדי לאפיין את צורכיכם באופן מדויק, להציע לכם אפשרויות ולבצע עבורכם השוואה מדויקת, מעמיקה ואיכותית שתעזור לכם לקבל את הבחירה הנכונה והמשתלמת ביותר. השאירו פרטים ונחזור אליכם במהרה.

מוצרים נוספים

ביטוח מחלות קשות
מהו ביטוח מחלות קשות, באיזה מקרים הוא מעניק פיצוי, למי כדאי לעשות אותו ואיזה פיצוי תקבלו במידה ותאובחנו חלילה במחלה קשה או תאלצו להתמודד עם מצב רפואי מאתגר? כל הפרטים במאמר ובסרטון שלפניכם. מה זה ביטוח מחלות קשות? ביטוח מחלות קשות הוא ביטוח המעניק פיצוי חד פעמי במקרה של גילו…
ביטוח חיים
המשפחה שלנו היא הדבר היקר ביותר שיש לנו, וכולנו רוצים לעשות כל מה שצריך כדי להבטיח את אושרם ובריאותם. אחת הדרכים לדאוג לכך שיהיו מאושרים גם בעתיד היא פשוט לדאוג שיהיה לכם ביטוח חיים.מה זה ביטוח חיים?https://youtu.be/5tMSa4ogkUAאין ספק שלא קל לדבר על העתיד …
ביטוח נכות מתאונה
ביטוח נכות מתאונה (שמוכר גם בתור ביטוח נכות מקצועית) מספק מענה כלכלי להוצאות חד פעמיות הכרוכות במעבר של אדם בריא לחלוטין לתפקוד כנכה.ביטוח למקרה של נכות מתאונה משמש בדרך כלל כביטוח נוסף לפוליסת ביטוח החיים שברשותכם.מומלץ לרכוש ביטוח זה כרובד נוסף לביטוח למ…
ביטוח משכנתא
ביטוח משכנתא הוא תנאי הכרחי כדי לקבל הלוואה מהבנק לצורך קניית בית או דירה. בשביל מה, מה הוא בעצם כולל והאם נדרש לעשות פוליסת ביטוח חיים כדי להצטרף אליו? כל התשובות במאמר שלפניכם.מזל טוב, מצאתם את בית חלומותיכם! כדי באמת להגשים את החלום, תצטרכו לגייס את הסכו…
ביטוח סיעודי
ביטוח, ובפרט ביטוח סיעודי, הוא מוצר מורכב הדורש הבנה מעמיקה יחסית. מרבית האנשים אינם מודעים לזכויותיהם בתחום וכן להבדלים הקיימים בין התכניות שחברות הביטוח מציעות.מטרתו של מדריך זה לסייע לך להבין מהו מצב סיעודי ומהן העלויות של אדם במצב כזה,מה אתה זכאי לקבל מהמדינה במקרה ש…
ביטוח אובדן כושר עבודה
ביטוח אובדן כושר עבודה נחשב לאחד הביטוחים החשובים ביותר שישנם כיום, והוא רלוונטי לכל אדם, ובמיוחד לבעלי משפחות התלויות במפרנס. מדוע לא כדאי לוותר על ביטוח אובדן כושר העבודה?המחשבה שלא נוכל לעבוד ולהתפרנס בכבוד, היא לא עניין שעובר לנו בראש באופן יומיומי. אך סיטוא…
ביטוח תאונות אישיות
ביטוח תאונות אישיות נותן לכם פיצוי כספי לכל מטרה במקרה של פגיעה בתאונה בבית, בעבודה, ברחוב ובכל מקום 24/7. מפברואר 2021 תכנס לתוקף הגדרה אחידה למושג תאונה: אירוע פתאומי, שלא תוכנן על ידי המבוטח וגרם לו נזק אשר מכוסה בפוליסה, למעט נזק שנגרם כתוצאה ישירה ממחלה.מדוע חש…
ביטוח נסיעות לחול
חוק בריאות ביטוח ממלכתי אינו תקף בחו"ל - הדבר עלול לחשוף אותנו בראש ובראשונה להוצאה כלכלית גבוה עקב מקרה בריאותי.ביטוח נסיעות לחו"ל או פוליסה לביטוח נסיעות לחו"ל מספקת הגנה כנגד מקרים אלו בדיוק ועוד..מהו ביטוח נסיעות לחו"ל? ישנם מספר רב של חברות ביטוח אשר משווקו…
ביטוח בריאות פרטי
מערכת הבריאות הציבורית אינה עומדת בעומס של כל האוכלוסייה במדינת ישראל, ולכן קורה שממתינים זמן רב לצורך בדיקות אבחון חשובות וניתוחים ולעצים אף צריך לממן תרופות שמחוץ לסל, טיפולים חדשניים וכדומה. ביטוח בריאות פרטי נועד כדי לעזור לכם במקרים אלה.מהו ביטוח בריאות פרטי?המע…

מאמרים נוספים בנושא זה

הצטרפו והבטיחו את חסינות המשפחה
השאירו פרטים ונשוב אליכם בהקדם

/ 5.

לקבלת הצעה לביטוח או לחיסכון עוד היום
במחיר המשתלם ביותר מכל חברות הביטוח בישראל
השאירו פרטים, ונציג יחזור אליכם מיד לשיחת ייעוץ