פנסיה חובה לעצמאים – ליווי מקצועי

החוק מחייב כל עצמאי לחסוך לפנסיה, ואף קובע סנקציות במקרה של אי עמידה בדרישות חוק פנסיה חובה לעצמאים. הליווי המקצועי של סוכן מבטיח ראש שקט ומיצוי הזכויות.

החל משנת 2017 חלה חובת הפרשה לחיסכון פנסיוני (תוכנית פנסיה) גם על עצמאים. אתם מכירים את זה בשם "פנסיה חובה לעצמאים".
בכך הושלמה הרפורמה המקיפה בתחום הפנסיה בישראל, שכוללת כעת כל אזרח ואזרח במדינה. כולם – שכירים ועצמאים כאחד – חייבים לחסוך לפנסיה החל מן ההכנסה/משכורת הראשונה.

קרן פנסיה או כל חיסכון פנסיוני אחר שתבחרו, נועדו כדי להבטיח לאדם מקור קיום לאחר גיל הפרישה מהעבודה. בגיל זה לרובנו אין למעשה הכנסות אבל יש לנו הוצאות. עבור מרבית האזרחים בגיל הפנסיה, החיסכון הפנסיוני, ביחד עם הקצבאות הממלכתיות, הם המקור הבלעדי למימון רמת החיים. ככל שתוחלת החיים עולה, כך סכום החיסכון צריך להספיק ליותר שנים. המשמעות היא שתוכניות הפנסיה הן ההשקעה הפיננסית החשובה ביותר בחיינו, לצד ההשקעה בדירה.

פנסיה חובה לעצמאים – דגשים לחוסך 

  • קיים דמיון רב בין הליכי החיסכון הפנסיוני של שכירים ושל עצמאים, אך יש הבדלים ביניהם הנובעים בעיקר מן הצורך של עצמאי לדאוג לעצמו, בעוד שכיר נהנה מטיפול מלא בענייני הפנסיה ע"י המעסיק.
  • החוק קובע שיעורי מינימום להפקדה חודשית בתוכנית פנסיה עבור עצמאי. ניתן לחסוך יותר, אך לא פחות. שיעורי ההפקדות לעצמאים מתייחסים לשכר הממוצע במשק, זאת מתוך הבנה כי הכנסה של עצמאי עשויה להשתנות מחודש לחודש.
  • אי עמידה בדרישות החוק ואי ביצוע הפקדות ודיווח עליהן, כרוך בסנקציות משפטיות ובקנסות.
  • ההפקדות מקנות לעצמאי הטבות מס חשובות ששוות כסף רב, והטבות בתשלומי הביטוח הלאומי.
  • החוק קובע כללים גם עבור שכירים שיש להם הכנסה נוספת כעצמאים.

ליווי מקצועי לניהול פנסיה חובה לעצמאים

ניהול חיסכון פנסיוני אינו עניין של "שגר ושכח". הוא מחייב מעקב שוטף ורציף אחרי הפקדות וזכויות, דורש התאמה אישית של הפתרונות לשינויים במעמד האישי והכלכלי, וכרוך בעדכונים עפ"י התפתחויות במשק ובדרישות החוק. בפועל, הטיפול ההכרחי בנושא החיסכון הפנסיוני, הוא עול תפעולי נוסף על העצמאי, שגם כך טרוד מאוד בניהול העסק שלו. לפיכך, הליווי המקצועי השוטף של סוכן ביטוח ופנסיה הינו בעל חשיבות יתרה עבורו. 

על מנת להבטיח עמידה בדרישות וראש שקט לעסקים, נדרש ליווי מקצועי. אנחנו בפתרונות עדיפים – סוכנות לביטוח, נשמח להעניק לכם שירות מקיף לעצמאים בכל הקשור לתכנון הפנסיה וניהול החיסכון הפנסיוני. הצטרפו לאינספור לקוחותינו שכבר נהנים מליווי אישי המבטיח ראש שקט ופנוי לניהול העסק.

מוצרים נוספים

פוליסת הביטוח הפנסיוני מסוג תגמולים לעצמאים מעניקה אפשרות לבעלי הכנסה הנובעת מעסק עצמאי להפקיד לחיסכון וליהנות מהטבות מס משמעותיות בגין אותן הפקדות.במסגרת התוכנית תגמולים לעצמאים העצמאי רוכש אפשרות לקבלת קצבה חודשית לכל ימי חייו.גובה הקצבה נגזר מסכום הצביר ...

מאמרים נוספים בנושא זה

צרו קשר
השאירו פרטים ונשוב אליכם בהקדם

/ 5.

לקבלת הצעה לביטוח עוד היום
במחיר המשתלם ביותר מבין כל חברות הביטוח בישראל
השאירו פרטים, ונציג יחזור אליכם מיד לשיחת ייעוץ
דילוג לתוכן