קופת גמל להשקעה – יתרונות מדהימים בחיסכון

קופת גמל להשקעה היא אפשרות חיסכון מעניינת, גמישה ואטרקטיבית, המתאימה את עצמה לחתך גילאים מגוון. בנוסף, החוסכים נהנים מיתרונות רבים בניהול ההשקעות וגם מבחינת המיסוי.

קופת גמל להשקעה היא אפשרות חיסכון מעניינת, גמישה ואטרקטיבית, המתאימה את עצמה לחתך גילאים מגוון. בנוסף, החוסכים נהנים מיתרונות רבים בניהול ההשקעות וגם מבחינת המיסוי. 
מהי קופת גמל להשקעה?

החל משנת 2008 קופות הגמל הפכו למוצר שמרני עקב תיקון 3 בחוק שהורה כי הפקדות לקופת הגמל יתקבלו בגיל הפנסיה כקיצבה בלבד. כתוצאה מכך אנשים רבים הפסיקו לבצע הפקדות שוטפות למוצר זה. בסוף שנת 2016 אפשר משרד האוצר לבצע הפקדות לחשבונות גמל חדשים שיקראו "קופות גמל להשקעה" שבהן משיכת הכספים תתאפשר באופן חד פעמי ללא קנסות כלשהן וזאת בכפוף למגבלת הפקדה שנתית בגובה  של 71,121 שקלים לחוסך בודד. בנוסף קיימת אופציה להמרת החיסכון לקצבה לכל החיים תוך הנאה מפטור ממס ריווחיי הון על רווחים שנצברו בחשבון. קופת גמל להשקעה היא מוצר מעניין למי שמעוניין לחסוך כסף באופן  גמיש ובלתי מחייב בין אם מדובר על חיסכון לטווח קצר, בינוני או ארוך. 

 

מהם היתרונות הבולטים בקופת גמל להשקעה?

הדובדבן שבקצפת: משיכת כספים ללא קנס

לחוסכים בקופת גמל להשקעה שהגיעו לגיל 60 מצפה הפתעה משמחת והיא – פטור מלא ממס על הקצבה, במידה ויחליטו להמיר את הכספים לקבלת קיצבה חודשית לכל ימי חייהם. זהו אחד היתרונות המשתלמים ביותר במוצר זה והופך אותו לאטרקטיבי ביותר לעומת מוצרים אחרים בהן לא קיים פטור ממס ריווחי הון. מי  שמעוניין לחסוך לפנסיה באופן פרטי כדי להבטיח רמת חיים גבוהה – ירוויח באופן משמעותי בכך שיגדיל את את הקצבאות הקיימות שברשותו בגיל הפרישה באמצעות מימוש ההטבה הקיימת באמצעות החסכון בקופה. 
כמה מסלולי השקעה ישנם? 
ניתן להשקיע את הכסף בקופה במסלולי השקעה שונים – אם באיגרות חוב, באופן סולידי ובטוח ואם בניירות ערך אחרים ובמניות בהן התנודתיות והסיכון ולעיתים גם הסיכוי רב יותר– הכול נתון להחלטתו ובחירתו האישית של החוסך. בתי ההשקעות השונים מאפשרים אף מעבר גמיש ממסלול השקעות אחד למשנהו. 


יש לכם שאלות בנוגע לקופת גמל להשקעה? צרו אתנו קשר בכל עת, ונשמח לתת לכם ייעוץ ומידע נוסף.  

מוצרים נוספים שיעניינו אותך

מאמרים בנושא קופת גמל להשקעה – יתרונות מדהימים בחיסכון

חבילת הביטוח שאנו מציעים כוללת מגוון ביטוחים הניתנים להתאמה אישית על פי הצרכים הייחודיים שלכם.
נשמח ליצור עמך קשר
לאזור התוכן הראשי
פתיחת סרגל נגישות