ביטוח חיים - פוליסה להורים גרושים

גירושין מביאים עמם התאמות רבות: אורח חיים, הורות בנפרד ועוד - לצד החלטות פיננסיות. כיצד דואגים לביטחון כלכלי למשפחה גם בנפרד?
ביטוח חיים - פוליסה להורים גרושים
דף הבית >> מאמרים >> ביטוח חיים - פוליסה להורים גרושים

גירושין מביאים עמם התאמות רבות: אורח חיים, הורות בנפרד ועוד - לצד החלטות פיננסיות. כיצד דואגים לביטחון כלכלי למשפחה גם בנפרד?

בעולם המערבי – וישראל אינה יוצאת דופן – שיעורי הגירושין עולים בעקביות. כיום, הצפי הוא שאחד מכל ארבעה זוגות יתגרש. גירושין מביאים עמם הרבה התאמות – מבחינת אורח החיים, הורות וכו', אך גם מבחינה פיננסית. 

 

במאמר קודם, סקרנו מה קורה לקרן הפנסיה במקרה של גירושין. אך מלבד זאת, ישנן משמעויות כלכליות רבות נוספות, במיוחד בכל מה שקשור להבטחת ההכנסה של המשפחה.

 

לדוגמה, בקרן הפנסיה ישנו רכיב ביטוח לשארים, במקרה של מות המבוטח. עם זאת, לאחר גירושין, האשה/בעל לשעבר אינם מוגדרים יותר כשארים – ולכן לא יהיו זכאים לקצבה. 
פתרון טוב למצב שכזה הוא רכישת ביטוח חיים, באמצעותו תוכלו להגדיר את המוטבים כרצונכם.

 

ביטוח החיים נועד להעניק למוטבים סכום חד פעמי גבוה או קצבה חודשית עד לגיל המוגדר בפוליסה, אך גם פתרון זה לא תמיד עונה על הפגיעה הכלכלית באיכות חייהם של הילדים, המלווה לפטירתו של אחד מבני הזוג. 

 

לצורך כך, מגדל חברה לביטוח השיקה מוצר ריסק מקרה פטירה חדש תחת השם "הכנסה למשפחה". מדובר בפוליסה, בה המבוטח יכול להבטיח למשפחתו תשלומים חודשיים קבועים במקרה של מוות בטרם עת, תוך שליטה על גובה התשלומים ומשך התקופה בה הם יועברו למוטבים.

 

כלומר, לא מדובר במוצר שבא להחליף את הביטוח הפנסיוני אלא מהווה פתרון נקודתי של תשלום חודשי לתקופה מוגדרת, שיבטיח את הכנסת המשפחה במקום דמי המזונות במקרה של מוות בטרם עת של ההורה המשלם.

 

סביר שעולם הביטוח יעשה עוד צעדים לקראת תמיכה בזוגות גרושים בעתיד הקרוב. כפי שראינו, פיצול קרן הפנסיה במקרה של גירושין נעשה פשוט בהרבה בשנים האחרונות.
עם זאת, אין ספק שגירושין תמיד יהיו תהליך מורכב, רגשית ומעשית. לכן, חשוב להתייעץ עם אנשי מקצוע כדי להבין את התמונה המלאה ולתכנן את הצעדים בהתאם.
הינכם מוזמנים ליצור קשר עם המומחים שלנו בכל עת.
 

מאמרים בנושא ביטוח חיים - פוליסה להורים גרושים

חבילת הביטוח שאנו מציעים כוללת מגוון ביטוחים הניתנים להתאמה אישית על פי הצרכים הייחודיים שלכם.

מוצרים נוספים שיעניינו אותך

נשמח ליצור עמך קשר