ביטוח אחריות מקצועית לרופאים – היבטים ייחודיים

החשיפה של רופאים לתביעות בגיל רשלנות מקצועית גוברת. כל רופא חייב להגן על עצמו באמצעות ביטוח אחריות מקצועית לרופאים. מה חשוב לדעת?
ביטוח אחריות מקצועית לרופאים
דף הבית >> מאמרים >> ביטוח אחריות מקצועית לרופאים – היבטים ייחודיים

ביטוח אחריות מקצועית לרופאים שונה מביטוחי אחריות אחר, בשל הרגישות הגבוהה לתביעות וסכומי התביעות הגבוהים

רופאים חשופים לשורה ארוכה של סכנות הנובעות מעיסוקם המקצועי. בימים אלה של מגיפת קורונה עולמית, ניתן רק להעריך את הסיכונים שהם לוקחים על עצמם. אחד מהם, והוא ייחודי למקצוע הרפואה, הוא הסיכון של טעויות גורליות. החלטות רבות שמקבל רופא הן גורליות, והוא נדרש להרבה החלטות כאלה ביום, לעתים קרובות בתנאים קשים של לחץ ועייפות.

 

יחד עם הסיכון הזה באה גם החשיפה לתביעות, תופעה שהולכת וגוברת בכל העולם, ככל שמדע הרפואה מתקדם והנגישות לשירותי רפואה עולה.
יותר ויותר אנשים צורכים יותר ויותר שירותי רפואה, הסיכון לטעויות גדל בהתאם ואיתו הסיכון לתביעה.

 

כמובן שחלק ניכר מן התביעות שמוגשות נגד רופאים כלל אינן מוצדקות, אך הן מחייבות התעסקות וכרוכות בהוצאות רבות בגין ההתנהלות המשפטית בגינן. מטבע הדברים, בשל הרגישויות הגבוהות, סכומי התביעות נגד רופאים הם, במקרים רבים, הם גבוהים במיוחד.

 

כיום כמעט ואין רופאים שאינם לוקחים את המצב הזה בחשבון, כחלק מן האקלים המקצועי, וכדי להבטיח לעצמם ראש שקט בעבודה ובחיים הפרטיים, הם מגינים על עצמם באמצעות ביטוח אחריות מקצועית.

 

ביטוח אחריות מקצועית לרופאים – דגשים למבוטח

ביטוח אחריות מקצועית לרופאים, דומה במהותו לכל ביטוח מקצועי אחר, אך יש לו כמה היבטים ייחודיים, שחשוב להכיר.

הצוות המקצועי של פתרונות עדיפים - סוכנות לביטוח מתמחה בתחום האחריות המקצועית, ומלווה מאות רופאים מתחומי רפואה שונים.
ההיכרות שלנו עם סוגי הסיכונים להם חשופי הרופאים מצד אחד ועם מגוון הפתרונות מצד שני, מבטיחה לכל רופא כיסוי הולם ומותאם אישית באמצעות ביטוח אחריות מקצועית לרופאים.

 

על מנת להציע לכם ביטוח עסקים מלא ומקיף, נתאים לכם מגוון רחב של פתרונות נלווים, כגון: ביטוח צד ג (ביטוח צד שלישי), ביטוח חבות מעבידים, ביטוח אחריות מוצר ועוד.
 

מאמרים בנושא ביטוח אחריות מקצועית לרופאים – היבטים ייחודיים

חבילת הביטוח שאנו מציעים כוללת מגוון ביטוחים הניתנים להתאמה אישית על פי הצרכים הייחודיים שלכם.

מוצרים נוספים שיעניינו אותך

נשמח ליצור עמך קשר