קרן פנסיה כללית - במה היא שונה מקרן פנסיה מקיפה?

בקרן פנסיה כללית החוסכים יכולים ליהנות מהפקדת סכומים שוטפת ללא כל הגבלה על גובה הסכום המופקד. במה היא שונה מקרן פנסיה מקיפה ומהם יתרונותיה הנוספים? על כך במאמר שלפניכם.
קרן פנסיה כללית
דף הבית >> קרן פנסיה ומוצרי פנסיה >> קרן פנסיה כללית - במה היא שונה מקרן פנסיה מקיפה?

שכירים ועצמאים המעוניינים לחסוך ולצבור כמה שיותר כספים לפנסיה, יכולים לעשות זאת באמצעות קרנות הפנסיה השונות.

בקרן פנסיה כללית החוסכים יכולים ליהנות מהפקדת סכומים שוטפת ללא כל הגבלה על גובה הסכום המופקד. בשונה מקרן הפנסיה המקיפה בקרן הפנסיה הכללית 100% מכספי החסכון מושקעים בשוק ההון ולא קיימת כל תמיכה ממשלתית לחסכון הפנסיוני בערוץ זה באמצעות הנפקת אג"ח מיועדות כפי שקיים בקרן הפנסיה המקיפה. 

 

מהם ההבדלים בין קרן פנסיה מקיפה לקרן פנסיה כללית?

קרנות הפנסיה הן מוצר חיסכון אטרקטיבי לשכירים ולעצמאים, בהן ניתן לחסוך כספים לטווח ארוך למטרת קבלת קצבה בגיל הפרישה. החברה המנהלת של קרן הפנסיה מנהלת קרן פנסיה מקיפה וקרן פנסיה כללית. בשני הסוגים של קרנות הפנסיה כספי החסכון מושקעים בשוק ההון לטובת השאת רווחים מירביים לכלל העמיתים בקרן. 

 

קרן פנסיה מקיפה – עקרונות בסיסיים

הכספים המופקדים לחשבון הפנסיה באמצעות קרן הפנסיה המקיפה מועברים לחיסכון לקבלת קצבה חודשית בגיל הפרישה וגם לביטוח המעניק לעמית המבוטח קצבה חודשית במקרה בו יוגדר כנכה וזאת עד לגיל הפרישה ו/או קצבה למשפחתו, במקרה של פטירתו טרם הגיעו לגיל הפרישה.
בקרן הפנסיה המקיפה קיימת הגבלה על גובה ההפקדה החודשית והיא עומדת על 4018 ₪ נכון לשנת 2019 וזאת כיוון שעד 30% מכספי הקרן מושקעים באגרות חוב מיועדות שהונפקו במיוחד לקרנות הפנסיה על ידי המדינה והן נושאות ריבית גבוהה ביחס לקיים בשוק היום בשיעור שנתי של 4.86% דבר המקנה לחוסכים באמצעות קרנות הפנסיה כרית בטחון ועוגן ליציבות ההשקעות בקרן הפנסיה. 

 

קרן פנסיה כללית – עקרונות בסיסיים

בקרן פנסיה כללית החוסכים יכולים ליהנות מהפקדת סכומים שוטפת ללא כל הגבלה על גובה הסכום המופקד. בשונה מקרן הפנסיה המקיפה בקרן הפנסיה הכללית 100% מכספי החסכון מושקעים בשוק ההון ולא קיימת כל תמיכה ממשלתית לחסכון הפנסיוני בערוץ זה באמצעות הנפקת אג"ח מיועדות כפי שקיים בקרן הפנסיה המקיפה. ניתן להפקיד לקרן הפנסיה הכללית באופן גמיש, כלומר, ניתן להפקיד סכומים בגובה שונה בכל חודש לסירוגין, או כהפקדה של סכום חד-פעמי. בניגוד לקרן פנסיה מקיפה, בקרן הפנסיה הכללית לא נכללים מרכיבים ביטוחיים למקרה של פטירת העמית טרם הגיעו לגיל פרישה או למקרה של נכות במהלך תקופת החסכון. 
החוסכים בקרן הפנסיה הכללית או שיש המכנים אותה קרן הפנסיה המשלימה הם אלו אשר גובה ההפקדות החודשיות שלהן חוצה את תקרת ההפקדה המותרת לקרן הפנסיה המקיפה ואז בעצם מתבצעת גלישת כספים לקרן המשלימה או לחילופין , אנשים אשר ברשותם סכומי כסף משמעותיים והם מעוניינים לחזק את החסכון הפנסיוני שלהם למטרת קצבה בגיל הפרישה.
בגיל הפרישה ניתן לקבל קצבת זקנה מהקרן המקיפה ומהקרן הכללית באופן משולב כך שהקצבה שתתקבל תגלם את ההמרה של סכומי הצבירה של הכספים שהצטברו ב-2 התוכניות באמצעות תקבול אחד.

מוצרים נוספים שיעניינו אותך

מאמרים בנושא קרן פנסיה כללית במה היא שונה מקרן פנסיה מקיפה?

חבילת הביטוח שאנו מציעים כוללת מגוון ביטוחים הניתנים להתאמה אישית על פי הצרכים הייחודיים שלכם.
נשמח ליצור עמך קשר