הגורמים המשפיעים על מחיר ביטוח רכב

מחיר ביטוח רכב נקבע עפ"י שורה של פרמטרים, הקשורים לנתוני הרכב המבוטח, ולנתוני הנהגים הצפויים לנהוג בו. ויש גם את הגורם הצרכני. כדאי לדעת לפני שמחפשים ביטוח רכב זול
הגורמים המשפיעים על מחיר ביטוח רכב
דף הבית >> מאמרים >> הגורמים המשפיעים על מחיר ביטוח רכב

למה לשני רכבים זהים יהיה מחיר ביטוח רכב שונה? מה קובע את המחיר? איך אתם יכולים להשפיע ולחסוך?

גם אתם מחפשים את ביטוח הרכב הכי זול? יכול להיות שאם הייתם יודעים איך נקבע מחיר ביטוח רכב, הייתם חוסכים הרבה זמן, ומגיעים לתוצאה טובה יותר.
אז בואו נכיר את הגורמים המשפיעים על מחיר ביטוח הרכב שלכם.

 

כמו כל ביטוח, גם מחיר ביטוח רכב נקבע עפ"י מידת הסיכון שחברת הביטוח לוקחת על עצמה. לכן, למשל, ביטוח לנהג צעיר עולה יותר מביטוח לנהג מבוגר ומנוסה. נהגים צעירים נחשבים למסוכנים יותר. כך, לביטוח של רכב זהה, לשני נהגים שונים, יהיה מחיר שונה.
 
בביטוח רכב יש שתי משפחות של פרמטרים לפיהם נקבע מחיר הביטוח: נתוני הרכב ונתוני הנוהגים ברכב.
לצורך ביטוח חובה נלקחת בחשבון מידת בטיחות של הרכב, הנקבעת לפי גילו ולפי התקני בטיחות שונים. בביטוח מקיף גם שווי הרכב משפיע, כמובן, על מחיר הביטוח. בנוסף משפיעים גם גומי סיכון סביבתיים; באזור בו יש יותר גניבות רב, מחירי הביטוח יהיו גבוהים יותר.
נתוני הנהגים על-פיהם נמדד גובה הסיכון לחברת הביטוח, ועלות הביטוח, הם גילו של הנהג הצעיר ביותר המיועד לנהוג ברכב המבוטח, היסטוריית תאונות של הנהגים, וגם היסטוריית התביעות שלהם.

 

השורה התחתונה ברורה: נהגים ותיקים ומנוסים, שנוהגים ברכב בטוח, ואין להם היסטוריית תאונות ותביעות – ישלמו את המחיר הטוב ביותר לביטוח הרכב. נהיגה זהירה ובטוחה משתלמת.

 

מחיר ביטוח רכב - הגורם הצרכני

יש עוד גורם שמשפיע על מחיר ביטוח הרכב, ואפילו באופן משמעותי, והוא – אתם. הבחירות שלכם. הערנות שלכם לכיסויים שאתם צריכים ולא צריכים.
אם אתם, כמו רבים, מתייחסים לביטוח הרכב כאל חבילה סגורה, ורצים אחרי מבצעים, יש מצב שאתם מבזבזים כסף וזמן יקר.
ביטוח רכב, במיוחד הביטוח המקיף, הוא פתרון גמיש שניתן להתאים אותו באופן אישי ומדויק, למאפייני שימוש ברכב, וליכולות הכלכליות של המשפחה. ביטוח מותאם הוא ביטוח חסכוני. ביטוח זול במקרים רבים עולה ביוקר.

 

אל תוותרו על ייעוץ מקצועי גם בביטוח רכב. זה שווה הרבה ברגע הקנייה, ועושה את ההבדל ברגע התביעה.
 

מאמרים בנושא הגורמים המשפיעים על מחיר ביטוח רכב

חבילת הביטוח שאנו מציעים כוללת מגוון ביטוחים הניתנים להתאמה אישית על פי הצרכים הייחודיים שלכם.

מוצרים נוספים שיעניינו אותך

נשמח ליצור עמך קשר