ביטוח צד שלישי לעסק

ביטוח אחריות כלפי צד שלישי הינו ביטוח חשוב ביותר עבור כל סוגי העסקים החשופים לנזקים שיגרמו כתוצאה מפעילותם לצד שלישי בגין נזקי גוף ו/או רכוש
ביטוח צד שלישי לעסק
דף הבית >> ביטוח עסקים >> ביטוח צד שלישי לעסק

מהו ביטוח אחריות כלפי צד שלישי ומדוע הוא כל כך חשוב

ביטוח אחריות כלפי צד שלישי הינו ביטוח חשוב ביותר עבור כל עסקים רבים אשר חשופים לאפשרות פגיעה בצד ג' במהלך פעילותם העסקית. צד ג' יכול שיהיה שכן ו/או לקוח שביקר בבית העסק וכתוצאה מאירוע חיצוני ובלתי צפוי הוא נפגע ונגרם לו נזק לגוף ו/או לרכוש שבעקבותיו הוא תובע את בית העסק. 

 

תביעות צד שלישי עלולות להוביל להוצאות כספיות משמעותיות הן בגין ניהול ההליכים המשפטיים הכרוכים בתביעה והן בגין פסיקת בית המשפט בגין חבותו של בעל העסק בהתאם לפקודת הנזיקין הנהוגה בישראל לפצות את הצד השלישי.

נזקים לרכוש ואו נזקים לגוף הקשורים לבית העסק מהווים עילה להגשת תביעה מטעם צד ג' כלפי בית העסק ו/או בעליו, אלא עלולים לנבוע עקב כל פציעה/חבלה/נפילה וכדומה אשר נגרמה כתוצאה מהימצאותם של ליקויים שונים בבית העסק וסביבתו ו/או כתוצאה מהתנהלות רשלנית של עובדי בית העסק ו/או בעליו. 

בתי המשפט בישראל עמוסים מניהול תביעות שעניינן בנזיקין כלפי צד שלישי נגד עסקים ובעליהם, ולפיכך, ביטוח אחריות כלפי צד שלישי לעסק מהווה את ההגנה הביטוחית הטובה ביותר לכל בית עסק בישראל. 

הפתרון במסגרת ביטוח צד ג'  לעסקים ובעליהם משולב  משתי הגנות עיקריות, הראשונה מעניקה  כיסוי עבור ההוצאות המשפטיות להן נדרש בעל בית העסק בניהול הליכי התביעה נגדו והשנייה מעניקה הגנה בגין ההוצאות לתשלום הפיצויים שיפסקו כנגד בעל העסק ו/או החברה חבות בגין נזקי הגוף ו/או הרכוש שנגמרו לצד שלישי- התובע.

חשוב מאוד להתאים את מרכיבי ותנאי הפוליסה בהתאם לפעילותו של בית העסק ולבחון את מכלול הסיכונים אליהם עתידים להיות חשופים כלל הצדדים המוגדרים בפוליסה כ-"צד שלישי" אשר אינם נחשבים כעובדי בית העסק.
ביטוח אחריות כלפי צד שלישי כולל בתוכו הרחבה המאפשרת למבוטח לכלול בפוליסה גם את קבלני המשנה ועובדיהם אותם הוא שוכר לטובת פעילותו העסקית. כמו כן, ביטוח צד שלישי מתבסס על יום האירוע ולא על יום הגשת התביעה (הפוליסה צריכה להיות בתוקף ביום מקרה הביטוח).

 

לפרטים ומידע נוסף, אתם מוזמנים ליצור איתנו קשר בכל עת.

מוצרים נוספים שיעניינו אותך

מאמרים בנושא ביטוח צד שלישי לעסק

חבילת הביטוח שאנו מציעים כוללת מגוון ביטוחים הניתנים להתאמה אישית על פי הצרכים הייחודיים שלכם.
נשמח ליצור עמך קשר