ביטוח אחריות מקצועית למטפלים ברפואה המשלימה

מטפלים במקצועות הרפואה המשלימה (אלטרנטיבית) חשופים, בדומה לרופאים מטפלים, ולבעלי מקצועות חופשיים שונים לתביעות בגין רשלנות רפואית מקצועית – הגשת תביעה יכולה להתרחש גם זמן רב לאחר הטיפול עצמו. אילו יתרונות מעניק להם ביטוח זה?
דף הבית >> ביטוח אחריות מקצועית - הגנה כלכלית לבעלי מקצוע - פתרונות עדיפים >> ביטוח אחריות מקצועית למטפלים ברפואה המשלימה

מטפלים במקצועות הרפואה המשלימה (אלטרנטיבית) חשופים, בדומה לרופאים מטפלים, ולבעלי מקצועות חופשיים שונים לתביעות בגין רשלנות רפואית מקצועית – הגשת תביעה יכולה להתרחש גם זמן רב לאחר הטיפול עצמו. אילו יתרונות מעניק להם ביטוח זה?

 

מהו ביטוח אחריות מקצועית למטפלים ברפואה משלימה?

ביטוח אחריות מקצועית למטפלים הוא ביטוח הניתן לרכישה באופן עצמאי או בשילוב עם ביטוח לעסק
מטרתו העיקרית היא להגן ולאפשר למטפלים ברפואה משלימה לעמוד בהוצאות משפט במקרה של תביעת נזיקין ותשלום פיצויים לצד ג׳ בה נגרם – בשוגג ובתום לב – נזק גופני, נפשי או שכלי למטופל על ידי המטפל. ביטוח מקצועי זה הוא חיוני למטפלים מקצועיים ברפואה משלימה בתחומים רבים, כגון:   

אילו תרחישים מכוסים על ידי הביטוח?

הסיבות בגללן מטופלים תובעים מטפלים על רשלנות רפואית הן מגוונות. תביעות אלה יכולות להיגרם, לדוגמה, עקב שימוש בתרופות הומאופתיות שגרמו להחמרה במצבו של המטופל, לאבחון שגוי, טיפול לא מתאים וכדומה. במקרה והמטופל מחליט לתבוע את המטפל, הוא עלול למצוא את עצמו במהרה עם קנס של עשרות אם לא מאות אלפי שקלים. במקרה של תביעה מסוג זה, יכסה הביטוח את הוצאות המשפט ואת הפיצויים שנקבעו. 

 

מהם היתרונות הבולטים בביטוח זה?

תביעות נגד מטפלים יכולות לצוץ גם מספר שנים אחרי הטיפול - ביום בהיר אחד ובאופן הכי לא צפוי. אחד היתרונות הבולטים בביטוח זה הוא שהביטוח תקף על בסיס יום האירוע, כלומר, המועד בו נגרם נזק למטופל. במילים אחרות: אם למטפל היה ביטוח באותה תקופה בה נעשה הטיפול – חברת הביטוח תפצה אותו גם אם הוא ביטל את הביטוח שנה לאחר מכן. ביסוס הפוליסה על בסיס ״האירוע״ מהווה יתרון משמעותי על מרבית הפוליסות בישראל, בהן המועד הקובע הוא יום הגשת התביעה, כך שהמבוטח חייב לשמור על רצף ביטוחי של שנים רבות, גם אם אינו עוסק בתחום יותר. 

 

מה עוד כדאי לדעת?

על מנת להקל על חברת הביטוח, ולהבטיח את קבלת הפיצויים בעת הצורך, על המטפלים לעבוד בצורה אחראית ומסודרת בכל תקופת עבודתם. לדוגמה: רישומים מסודרים של הלקוחות, סוגי הטיפולים, השימוש בחומרים ובתרופות, קבלות ומסמכים הקשורים לטיפולים ועוד.

 

מוצרים נוספים שיעניינו אותך

מאמרים בנושא ביטוח אחריות מקצועית למטפלים ברפואה המשלימה

חבילת הביטוח שאנו מציעים כוללת מגוון ביטוחים הניתנים להתאמה אישית על פי הצרכים הייחודיים שלכם.
נשמח ליצור עמך קשר