ביטוח אחריות מקצועית

כל מה שתמיד רציתם לדעת על ביטוח אחריות מקצועית
דף הבית >> ביטוח אחריות מקצועית

ביטוח אחריות מקצועית נועד לבטח אתכם, כבעלי מקצוע, מפני תביעות נזיקין של צד ג', בגין הפרת חובה מקצועית ,
בין אם מדובר ברשלנות, טעות, מחדל, השמטה שנעשתה בתום לב.
ביטוח האחריות המקצועית יעניק לכם גם את כיסוי הוצאות ההגנה המשפטית בגין תביעות רשלנות מקצועית.

למה חשוב שיהיה לכם ביטוח אחריות מקצועית?

מדובר בצורך חיוני עבורכם, מאחר והוא מאפשר לכם הגנה כלכלית ושקט נפשי בהתנהלות השוטפת מבלי שתהיו מוטרדים מתביעות כלפיכם, שיכולות להיות מוגשות בבמהלך תקופת הביטוח ואפילו לאחריו . הכיסוי הביטוחי יוענק לכם בהתאם לגבולות האחריות הנקובים בפוליסה שרכשתם.

מי צריך ביטוח אחריות מקצועית?

לצערנו, כיום המגמה היא להגיש יותר ויותר תביעות כנגד בעלי מקצועות חופשיים, כמעט כולם חשופים לתביעות נזיקין בטענה שגרמו נזק לצד שלישי, כתוצאה מרשלנות או טעות בתום לב. 

בין המקצועות הנפוצים שזקוקים לביטוח אחריות מקצועית:

מהנדסים – במסגרת עבודתכם אתם מספקים שירות, ייעוץ ותכנון למגוון פרויקטים גדולים במגזר הציבורי או הפרטי. במידה ותבצע טעות בעבודתכם, אתם עלולים למצוא את עצמכם מתמודדים עם תביעת נזיקין משמעותית.
חברות ויועצי הייטק – חלק בלתי נפרד מעבודתכם הוא להעניק ייעוץ והדרכה למוצרי תוכנה, אך אלה עשויים להסב בתום לב נזקים בשווי מאות אלפי שקלים ואף יותר, שעלולים להוביל לתביעת נזיקין ענקית.
מטפלים ברפואה משלימה (אלטרנטיבית) – בדומה לרופאים מטפלים גם אתם חשופים לתביעות בגין רשלנות רפואית שגורמת לנזק נפשי, גופני או שכלי בגין אבחון שגוי, טיפול לא מתאים וכדומה. תביעה כזו עלולה לגרום לכם נזק כלכלי נרחב.
אדריכלים – אתם נותנים את הלב והנשמה על פרויקטים גדולים ומורכבים, אבל לא תמיד הכול עובד לפי התוכניות. מספיקה טעות אחת קטנה שעלולה להסב נזקים ברכוש ואף בחיי אדם, דבר שעלול להעמיד אתכם בסיטואציה לא נעימה בפני בית המשפט, שעלולה לפגוע בכיסכם.
רואי חשבון, יועצי מס והנהלת חשבונות – טעות מקצועית עלולה להוביל את הלקוחות שלכם להפסדים ולנזקים כספיים נוראיים. מקרים אלה, גם אם נעשו בתום לב, עלולים להוביל להליכים פליליים ולתביעות רשלנות שיעלו לכם ביוקר.
רופאי שיניים – בין אם מדובר בטעות אנוש ובין אם מדובר ברשלנות רפואית, רופאי שיניים עלולים לגרום נזקים משמעותיים לפציינטים שלהם. במקרים כאלה רוב הסיכויים שיוגשו נגדכם תביעה בבית המשפט ותאלצו לשלם פיצוי כספי רחב היקף לפציינט.
הנדסאים – כהנדסאים אתם ודאי מודעים לאחריות החשובה שמוטלת על כתפיכם. רשלנות מקצועית או טעות אנוש קטנה, עלולות לחשוף אתכם לתביעות נזיקין. במקרים כאלה רוב הסיכויים שהאשמה תוטל עליכם, ותאלצו לשלם סכומים בלי מבוטלים כדי לפצות את הלקוחות על הנזק.
חשמלאים וטכנאים – לא משנה אם אתם חשמלאים או טכנאים, בסופו של יום אתם נדרשים למנוע תקלות שעלולות להסב נזק לרכוש או להוות מפגע בטיחותי. במקרה של חוסר תשומת לב, טעות קטנה או רשלנות מקצועית, אתם עלולים להתמודד עם תביעות נזיקין ולשלם פיצויים.

אנחנו נדאג לשקט הנפשי שלכם

כל בעלי המקצועות החופשיים, גם המנוסים והוותיקים ביותר, עלולים לטעות בעבודתם ולגרום נזק משמעותי ללקוחותיהם. אנחנו נדאג למצוא עבורכם את הביטוח המתאים, שיכסה באופן אופטימילי את אחריותכם ויאפשר לכם גם ליהנות מכיסוי ביטוחי לצורך הגנה משפטית. צרו איתנו קשר עוד היום לקבלת ייעוץ ולהתאמת אחריות ביטוח מקצועית המותאמת עבורכם באופן אישי.
 

ביטוח אחריות מקצועית - הגנה כלכלית לבעלי מקצוע • עדיפים

חבילת הביטוח שאנו מציעים כוללת מגוון ביטוחים הניתנים להתאמה אישית על פי הצרכים הייחודיים שלכם.

מאמרים בנושא ביטוח אחריות מקצועית - הגנה כלכלית לבעלי מקצוע • עדיפים

חבילת הביטוח שאנו מציעים כוללת מגוון ביטוחים הניתנים להתאמה אישית על פי הצרכים הייחודיים שלכם.

מוצרים נוספים שיעניינו אותך

טיפ - ביטוח אחריות מקצועית 

בסרטון זה, מר שמוליק קטלר, המנכ"ל והבעלים של פתרונות עדיפים סוכנות לביטוח, מתאר את החשיבות הרבה שבמסירת פרטים מדויקים בעת עריכת ביטוח אחריות מקצועית. 

שימו לב: חשוב מאוד למסור פרטים מלאים לגבי אופי הפעילות המבוטחת ולגבי מחזור הפעילות העסקי הצפוי. לשני הפרמטרים הנ"ל השפעה מהותית על קביעת מחיר הביטוח המקצועי שלכם. הפרזה בהערכה לגבי צפי המחזור השנתי ודיווח על ריבוי פעילויות עלול להוביל לקבלת הצעת מחיר יקרה מאוד לביטוח שלכם. לכן, רצוי להעביר צפי מחזור ריאלי ולדייק בדיווח לגבי אופי הפעילות העסקית.

נשמח ליצור עמך קשר