ביטוח נסיעות לחו"ל

 כשאנחנו טסים לחו"ל, משאת נפשנו היא שהטיול יהיה מהנה ומוצלח ושיעבור ללא כל תקלה. אך לצערנו לפעמים המציאות שונה ויש הפתעות לא צפויות. כדי לישון טוב יותר בלילה וגם להישאר רגועים לאורך כל הטיול ובכל מצב - כדאי ומומלץ מאוד לרכוש ביטוח נסיעות לחו"ל.
ביטוח נסיעות לחו"ל
דף הבית >> ביטוח בריאות משפחתי >> ביטוח נסיעות לחו"ל

מהו ביטוח נסיעות לחו"ל? 

חוק בריאות ביטוח ממלכתי אינו תקף בחו"ל - הדבר עלול לחשוף אותנו בראש ובראשונה להוצאה כלכלית גבוה עקב מקרה בריאותי.
ביטוח נסיעות לחו"ל או פוליסה לביטוח נסיעות לחו"ל מספקת הגנה כנגד מקרים אלו בדיוק ועוד...
 

ישנם מספר רב של חברות ביטוח אשר משווקות ביטוח נסיעות לחו"ל - בכל חברה יש מגוון גדול של תוכניות ביטוח שונות (למשל - פספורטכארד - ביטוח נסיעות עם כרטיס מגנטי) ובעלות אופי סיכון לכל מטרת נסיעה.
 

השונות בין תוכניות הביטוח רבה ולכל חברה יש את תנאים אחרים לכל סוג נסיעה (עסקים/נופש/טיול תרמילאים וכיוב') לפעמים הכיסוי וגם ההשתתפויות העצמית משתנה בין חברה לחברה.

 

בראש ובראשונה כדאי לנו לקבל מושג כללי ולכן, עלינו להפריד בין 5 תוכניות עיקריות אותם נפרט כאן:

 

ביטוח נסיעות לחו"ל - הרחבות מיוחדות:

פוליסות הביטוח המורחבות – מספקות למבוטחים יכולת לרכוש הגנה בפני סיכונים מיוחדים שאינם כרוכים ישירות בסיכון בריאותי, ואשר כרוכות בהגנה כלכלית אליהם חשוף הנוסע בין היתר לדוגמה: ביטול השתתפות עצמית במקרה של תאונה בביטוח רכב בחו"ל, ביטול/קיצור שהות לעלות כרטיס טיסה עקב מקרה מוות של בן משפחה קרוב ועוד.

החמרה למצב רפואי קיים -  החמרה של מצב רפואי קודם משמעותה שינוי פתאומי ובלתי צפוי במצב בריאותו של המבוטח, מחמת מצב רפואי קודם (שהיה קיים טרם הנסיעה לחו"ל וקודם למועד תחילת הביטוח), וכאשר הטיפול בשינוי כזה היה הכרחי בחו"ל.

ראש הטופס

הרחבה זו מכסה, בהתאם לתנאי הפוליסה, הוצאות אשפוז, הוצאות רפואיות, הפסד כרטיס נסיעה, הוצאות לשהות נוספת, קיצור הנסיעה או הפסקתה, הוצאות העברת גופה (כמוגדר בתוכנית הבסיסית) וזאת במקרה של החמרה במצב רפואי שקדם למועד תחילת הביטוח.
הרחבה זו אינה מכסה, בין היתר:

 

ניתן לרכוש בפוליסות הבסיסיות כיסוי למספר ימים בתוך השהות הכללית להרחבה של סיכונים ספקולטיביים - בהם ישנה חשיפה גבוה לתביעה עקב אופי הפעילות.

כמו בביטוח נסיעות לחו"ל לספורט אתגרי – רק לא לכל אורך הנסיעה – לדוגמה תחרות אופניים, ריצת מרתון, טריאתלון, סקי שלג (שאיננו חופשת סקי), סקי מים, צניחה חופשית, קפיצה אתגרית, גלישת גלים, טיפוס הרים וסנפלינג, קפיצת בנג'י, רחיפה בגלשנים, דאונים, צלילה ושאר פעילויות דומות בעלות אופי סיכון גבוה.

 

ביטוח נסיעות לחו"ל לתחרויות אופניים: בשנים האחרונות שינה מגמה הולכת ומתגברת של תיירים הטסים לחו"ל לצורך תחרויות רכיבה וחברות הביטוח הוציאו הרחבה מיוחדת לתוכנית שמכסה בין היתר גניבת או אובדן האופניים  או שוד בחו"ל עם הרחבה מיוחדת לצד שלישי כתוצאה מהתנגשות. כולל תאונות אישיות.

 

ביטוח תאונות אישיות לנוסעים לחו"ל: בנוסף לתוכניות הביטוח הרפואי בחו"ל, ישנם תוכניות ביטוח המספקות הגנה כספית ( אשר ניתנת כפיצוי במקרה של מקרים הנובעים מתאונה) בין הכיסויים המוצעים – פיצוי כספי חד פעמי למקרה של מוות מתאונה, כיסוי לפיצוי חד פעמי למקרה של נכות (צמיתה) כתוצאה מתאונה, פיצוי שבועי למשך מספר שבועות (בהתאם לחברה) למקרה של אישפוז רפואי, הוצאות מיוחדות לטיפולי חירום בשיניים עקב תאונה, פיצוי בגין שברים או כוויות וכיוב'. חשוב להדגיש שמדובר בפיצוי כספי (ללא קשר להפסד או להוכחת נזק כלכלי טהור) במקרה תאונה - ללא קשר להוצאות הרפואיות הכרוכות בעלות הטיפול, התרופות האשפוז וכיוב'.

 

כאמור עליות השירותים הרפואיים בחו"ל שלא במסגרת סבסוד הקופה עולות אלפי שקלים – במרבית המקרים נאלץ. התייר לשלם מכיסו אלפי יורי/דולר/ליש"ט לפי המדינה בה הוא נמצא, האפשרות הזו יכולה למצות את המשאבים הכלכליים שלרשותו של המטייל (ואף במקרים רבים אפילו אין למטייל את האפשרות הכלכלית לסבסד את הטיפול) – ישנם חברות שמעניקות ביטוח ללא השתתפות עצמית ושנותנות למבוטח כרטיס אשראי מראש בטרם יציאתו מהארץ לצורך תשלום תביעה, באפשרות זו, אנו מעניקים למטייל את היכולת לשלם תביעה ולהמשיך ליהנות  בחו"ל ללא מיצוי של התקציב או מסגרת האשראי שעמדה לרשותו בטרם קרות המקרה.

 

לאחרונה אף הוציאו החברות ביטול הכולל ביטול השתתפות עצמית וכל התשלום מבוצע ישירות לגוף הרפואי (תלוי במדינה ובהסכם) ופשוט על ידי הוכחת קיום פוליסה + מכתב מהמבטח ניתן לבצע ניתוחים יקרים או טיפולים רפואיים כאשר המבטח לוקח את מלוא האחריות הכלכלית לתביעה  – זהו קיצור דרך משמעותי ברמת הנוחות שכן לא נדרש הליך תביעה מסורבל בחזרת התייר לארץ – כל הליך סילוק התביעה מתבצע ישירות מול הגוף הרפואי ואל מול חברת הביטוח, כך למעה המטייל יכול להתמקד בהבראה ובהליך הרפואי ללא דאגות לצד הכלכלי.

 

להלן פירוט כללי למגוון הכיסויים המוצעים במסגרת ביטוח נסיעות לחו"ל (את מרבית הכיסויים מטה ניתן לרכוש בכל חברות הביטוח הישראליות):

לכל חברת ביטוח הנחיות פרטניות אותם יש לברר טרם היציאה מהארץ לצורך הליך הגשת תביעה - אבל העיקרון הכללי הוא זהה.

ראשית, טרם היציאה מהארץ – בקש מסוכן הביטוח שלך את מספר החירום של המבטח בחו"ל - חשוב מאוד לרשום את מספר הטלפון או המייל של המוקדים לכל מקרה בחו"ל וגם לעדכן מיד את החברה במקרה ביטוח במוקד הטלפוני תקבלו הנחיות לגבי המשך הטיפול.

 

הסבר לגבי מוקדי החירום:

חברות הביטוח מחזיקות מוקדי חירום מאוישים אשר זמינים 24 שעות ביממה 7 ימים בשבוע לרשות המטייל – במוקדים אלו ניתן לקבל מענה מלא לכל מקרי הביטוח כולל הסבר תפעולימניסיון העבר עולה שמאוד חשוב בעיקר במקרים של איתור וחילוץ בהם נדרש לחלץ תייר ממסלול במדינה זרה - לשמור על קשר לכל אורך החילוץ עם המאתרים.

חברות החילוץ הוקמו על מנת לספק לאוכלוסיית המטיילים הישראלים ובני משפחותיהם בארץ פתרונות במקרים של אבדן קשר ומצבי חירום במהלך שהות בחוץ לארץ, החברות משלבות ידע, ניסיון, וקשרים בינלאומיים כולל כוח אדם מיומן וזמין המאפשר ליצור קשר בכל מקום בעולם, להעמיד בשעת הצורך את מירב המידע הרלוונטי, לתכנן פעולות חילוץ ולהוציאם לפועל בהתראה קצרה. החברות פועלת על פי תפיסה לפיה במקביל לפעילות האיתור בחוץ לארץ, יש לספק ליווי וייעוץ צמודים גם למשפחות בבית.
המומחיות הבינלאומית משולבת ברגישות גבוהה לצרכים הייחודיים של החברה הישראלית.

 

שירותי חברות החילוץ:

מאוד חשוב! יש להשאיר לקרובי משפחה העתק של התוכנית והחברה בה נרכשה הפוליסה למקרה של חילוץ או הצלה מחו"ל

תביעת בריאות ראשית, יש לפנות לבצע את הטיפול הרפואי – חשוב מאוד לשמור את הקבלה המקורית ואת כל המסמכים הרפואיים של התיק כולל חשבוניות בגין מרשמים.

במידה ומדובר על גניבת ציוד יש לדווח למשטרה המקומית ולקבל אישור על הדיווח.

לאחר החזרה לארץ יש לפנות לסוכן הביטוח או לחברת הביטוח על מנת למלא טפסים ולהגיש תביעה יחד עם הטפסים המקוריים.

 

לסיכום:

את ההגדרות הבסיסיות לפוליסה ניתן למצוא בלינק המצורף - בתקנות הפיקוח על עסקי הביטוח  באתר של משרד האוצר.

את חשיבות הביטוח והתנאים הנלווים פירטתי במאמר – אבל יותר מהכול ובאמת שימרו על עצמכם – הגנו והישמרו בטיול, חשוב מאוד לרכוש הפוליסה , החוק לביטוח בריאות ממלכתי לא מכסה אותנו בחו"ל ואנחנו מאוד חשופים. מרגע עזיבתנו את מדינת ישראל חייבים לקבל הגנה של גוף גדול ומסודר שלא מושפע מכמו לקוח פרטי מלשלם הוצאות כלכליות גבוהות.

 

ברכישת ביטוח נסיעות לחו"ל אנו מקבלים גם הגנה בביטוח בריאות פרטי וגם כאמור והכי חשוב ליהנות, לראות עולם, להכיר אנשים והכי חשוב ובעיקר את השקט הנפשי האמיתי שלנו ליהנות לכל אורך הטיול בידיעה שיש את הגב הכלכלי לכל מקרה ולדעת שמישהו דואג לנו ועומד לשירותנו 24/7 בכל פנייה.

 

יובהר כי האמור במלל הכתבה הוא מלל עיוני על מנת לתת לקוראים ידע אינפורמטיבי על מהות הכיסוי הביטוחי – הכתבה אינה מהווה ייעוץ משפטי פרטני ומקצועי, היא לא נועדה להחליפו, ואינו מהווה המלצה לנקיטת הליכים או להימנעות מהם, יש לקרוא את הפוליסה בעיון – ולשאול את הסוכן את כל השאלות הרלוונטיות בנושא הכיסויים וההגנות – כולל בירור ייסודי של מגבלת אחריות החברה, הליך הגשת התביעה וחריגי הכיסוי .

כאמור - באשר כל מקרה נסיבותיו ולפיכך ישנה שונות בהכרה והטיפול בתביעה.

 

ייתכן ובמידע חלו השמטות ו/או טעויות, כל המסתמך על המידע בכל דרך שהיא עושה זאת על אחריותו בלבד.

טעות לעולם חוזרת.

מוצרים נוספים שיעניינו אותך

מאמרים בנושא ביטוח נסיעות לחו"ל

חבילת הביטוח שאנו מציעים כוללת מגוון ביטוחים הניתנים להתאמה אישית על פי הצרכים הייחודיים שלכם.
נשמח ליצור עמך קשר