ביטוח מנהלים - קופת ביטוח משולבת חיסכון לגיל הפרישה

מהו ביטוח מנהלים, אילו יתרונות יש לו ובמה הוא שונה מקרן פנסיה? כל הפרטים במאמר שלפניכם
ביטוח מנהלים
דף הבית >> קרן פנסיה ומוצרי פנסיה >> ביטוח מנהלים - קופת ביטוח משולבת חיסכון לגיל הפרישה

ביטוח מנהלים הוא אפיק חיסכון פנסיוני בעל יתרונות רבים.

גם אם אתם צעירים ונראה לכם שהפנסיה עוד רחוקה מכם שנות אור, חשוב להתחיל לחסוך כמה שיותר מוקדם, באמצעות מוצרי חיסכון ארוכי טווח. המוצר המוכר ביותר בתחום הוא קרן פנסיה, אבל קיימות גם אלטרנטיבות נוספות לחיסכון לקראת גיל פרישה. אחת האופציות היא ביטוח מנהלים.

 

מה זה ביטוח מנהלים בכלל?

מדובר בתוכנית חיסכון פנסיוני ארוכת טווח לשכירים המשלבת בין חיסכון לגיל פרישה לבין כיסוי ביטוחי למקרה פטירה מוקדמת ואובדן כושר עבודה, בהתאם להעדפותיו של המבוטח.

 

ביטוח מנהלים מיועד לכל מי ששכיר

למרות שמה - כל אחד יכול לבחור לחסוךבאמצעות תוכנית זו, גם אם אינו בתפקיד מנהל. ביטוח מנהלים מיועד לעובדים שכירים בלבד ועצמאים לא יכולים ליהנות מיתרונותיה הרבים. ביטוח מנהלים מציע פתרון סוציאלי לכל עובד ללא תלות במעמדו במקום עבודתו.

 

מי אחראי על ההפקדות?

בתכנית זו מופקדים כספי מעבידים ועובדים בקופת גמל אישית בחברת הביטוח. במטרה לעודד את המעבידים להעניק תנאים סוציאליים לעובדים, המדינה מעניקה הטבות מס מיוחדות בגין הכספים המופקדים לצורך ביטוח המנהלים. למשל, המדינה מכירה בהפרשתיו של המעביד על ביטוח מנהלים ובמקביל מאפשר לעובד ליהנות מהטבת מס בצורת זיכוי בשיעור של 35% מההפקדות לתוכנית עד לתקרת הכנסה המפורטת בחוק. 

 

כדי ליהנות מהטבות המס על המעביד להפקיד מידי חודש את כספי הפיצויים והתגמולים בהתאם לאחוזי ההפרשה המותרים:

 

ביטוח מנהלים או קרן פנסיה - מה עדיף? 

אם אתם מתלבטים באיזה מוצר לבחור, ננסה להסביר לכם מהם היתרונות של אחד מהמוצרים:

הסדרת היחסים עם הגוף הפנסיוני - בביטוח מנהלים מדובר בחוזה אישי לכל חוסך, ואילו בקרן פנסיה יש חוזה אחיד לכל החוסכים שעלול להשתנות

התאמת המוצר לצורכיכם האישיים - בביטוח מנהלים תוכלו לרכוש כיסויים שונים לאובדן כושר עבודה ומוות ואף לבחור את המוטבים שלכם, באופציה השנייה ניתן לבצע התאמה אישית מסוימת, אך במידת הצורך השארים הם אלה שיקבלו את הכספים שחסכתם (בן או בת הזוג וילדים מתחת לגיל 21)

בחירת מסלולי השקעה - בשני המוצרים תוכלו לבחור את מסלול ההשקעה וכן את רמת הסיכון הכרוכה בהשקעה.

השפעת תנודות שוק ההון - בביטוח מנהלים הקצבה תלויה במדיניות ההשקעות של חברת הביטוח, במוצר המתחרה המדינה מבטיחה תשואה קבועה ל- 30% מסך החסכון והשאר מושקע בהתאם למדיניות ההשקעות של החברה

דמי ניהול - בתוכנית של ביטוח מנהלים לא ניתן לגבות יותר מ- 4% על ההפקדה החודשית ומ- 1.05% על החיסכון הצבור. בקרן לא ניתן לגבות יותר מ- 6% על הפקדה חודשית ויותר מ- 0.5% על הסך הצבור.

מקדם המרה - מקדם המרה ביטוח מנהלים מחושב בהתאם לנתונים האישיים שלכם במועד הפרישה, ועשוי להיות מושפע מתשואת ההשקעות. בקרן המקדם חושב בהתאם לנתונים האישיים שלכם במועד הפרישה, אך עשוי להשתנות בהתאם למגוון פרמטרים, כגון תוחלת החיים 

הצהרת בריאות ותקופת אכשרה - בביטוח מנהלים יש צורך בהצהרת בריאות שבהתאם אליה החברה תחליט אם לצרף אתכם או לא, בעוד בקרן פנסיה איך בכך צורך אך יש תקופת אכשרה בת 5 שנים - לאחר מכן כל בעיה רפואית שתצוץ, החברה צריכה להכיר בה. כך שאם יש לכם מחלת רקע או בעיה בריאותית אחרת יתכן ואם תעשו ביטוח מנהלים - תאלצו לשלם פרמיה גבוהה יותר או שהחברה תחליט על החרת הבעיה שממנה אתם סובלים. 

אובדן כושר עבודה - ההגדרה שונה בין שני סוגי המוצרים: בקרן פנסיה תידרשו לעסוק בעיסוק המותאם ליכולתכם בטרם תקבלו פיצוי ואילו בבביטוח מנהלים לא תצטרכו. 

 

הצטרפו עוד היום

מורכבות התכנית לביטוח מנהלים וגמישותה בהצעת פתרונות המתאימים למבוטח, מחייבים הכרה של האפשרויות השונות לביצוע התכנית על כל מרכיביה. כל זאת תוך התחשבות בדיני עבודה שונים ובשיקולי מיסוי, הן בשלבי הפקדת הכספים לתוכנית והן בהתייחסות לקבלת הכספים בגיל הפרישה. 

 

המומחים שלנו בפתרנות עדיפים - סוכנות לביטוח ערוכים על מנת להתאים לכם את הפתרון האידיאלי לחיסכון ארוך טווח עד לגיל פרישה. נשמח לייעץ לכם ולהסביר לכם על האופציות העומדות לבחירתכם ולצרף אתכם לביטוח מנהלים של אחת החברות המובילות בתחום.

מוצרים נוספים שיעניינו אותך

מאמרים בנושא ביטוח מנהלים - חיסכון לגיל הפרישה | פתרונות עדיפים - סוכנות לביטוח

חבילת הביטוח שאנו מציעים כוללת מגוון ביטוחים הניתנים להתאמה אישית על פי הצרכים הייחודיים שלכם.
נשמח ליצור עמך קשר